Prosinec 2010

loutka ...

28. prosince 2010 v 15:53 | Lili |  Tablet v ruce
No tak asi bych vám mohla říct, že se mám celkem normálně, až na to, že mi skoro padá ruka. No dobře, jenom mě bolí ... Bolí mě z toho, že jsem pět a půl hodiny tvořila na tabletu (asi po půl roce). Včera jsem si koupila ten kabel na bednu a konečně jsem mohla skenovat obrázky, který jsem chtěla. Takže jsem  naskenovala jeden obrázek, kterej jsem pak na tabletu vybarvila atd. Neni to nic úžasnýho, ale jde to xD ... Kdyby se někdo chtěl podívat tak to dávám do celého článku.

*sedí a čumí*

25. prosince 2010 v 16:15 | Lili |  Diary - Lili
Konečně jsem se dostala ke psaní... Jsem zvědavá jak bude tenhle článek nakonec dlouhý.
Takže začnu včerejškem. I k nám se přišel podívat Ježíšek a přinesl nám spoustu dárečků. Dostala jsem spoustu věcí. Nějakou mangu, oblečení, voňavku, bednu (už to znova vysvětlovat nebudu xD) a ještě spoustu dalších věcí, plus peníze.
Celá natěšená jsem dneska vstala, že si teda vyzkouším tu multifunkční tiskárnu (ke které jsem dostala od štědrého HPčka dokonce i barevný a černobílý inkoust), o kterou škemrám už asi tři roky, a když už jsem jí teda měla zapojenou a všechno, přišla jednoduchá otázka:"Jak to připojit k počítači?" Asi po hodině absolutně špatné nálady a divokého běsnění z toho, že jsem zapomněla na to pitomý USBčko, o kterém jsme ještě s mámou mluvily, když jsme tiskárnu kupovaly, jsem šla na internet hledat nějaký obchod kde by ho měli. Na klávesnici jsem vyťukala slovo Alza a začala hledat kabel. Čas ubíhal a já jsem našla dříve zmíněný kabel. Teď určitě chcete vědět kolik stál a co mě znova naštvalo. Kabel stál jenom 37 korun. To už jsem myslela, že mi hrábne. Jenom 37 korun. Já nemůžu používat mojí novou tiskárno-skenro-kopírku kvůli 37 korunám... Znova jsem se naštvala a myslela jsem, že mě na místě klepne. Děkuji ti paní štěstino, už jenom čekám až na mě z pátého patra spadne piáno. Takže kabel bude snad zítra, až zase otevřou některé obchody.

Určitě už si někdo všiml nového designu, se kterým se tady s velkým prominutím se*u už od rána. Jestli mám někde v menu chybu, neřešte to. Nebudu si tady užívat další hodinu nastavování kvůli jednomu písmenku... No, chtěla jsem jenom říct, že k nám na blog taky konečně zavítal Ježíšek. Přinesl nám nový zimní (čtěte Vánoční) design. Prostě jsem přišla s Vánočním designem trochu opožděně. Neřešte to. Nebo už tady vážně někdo umře.
Doufám, že se vám lay líbí a doufám, že tady nějakou dobu vydrží. Šíleně jsem se snažila nenacpat na něj Santu nebo Santovy soby.
Takže, co na nový lay říkáte? Líbí se vám?
DIY
Jinak, dostala jsem ještě jeden úžasný Vánoční dárek. Vyhrála jsem první větší soutěž. Vyhrala jsem druhé místo v DIY na layforu! Těch pět hodin co jsem strávila s tím designem se vyplatilo. Aspoň, že tak.
Tak se tu mějte a užijte si zbytek prázdnin, ne jako já. Já nejsem dobrý příklad *sedí a čumí do monitoru*. Jo a ještě - nevím jak tady budu příští týden, budu hlídat mladší sestru (čtěte velmi temperamentní a uřvané stvoření). Takže asi budu mít co dělat. Navíc už musím promýšlet nějaký ty projekty do školy (hnusný slovo, co?)... 
Žijte blaze...
vaše borka alá paní kreativita, jinak taky Lili

Bolest...

23. prosince 2010 v 13:02 | Lili |  Téma týdne
...

Bolest na duši! Ehm... nevím co by to mělo být. Měly by to být ty chvilky kdy se člověk trápí? Nebo když někoho opravdu litujete? Docela široký pojem, nemyslíte?
Řekla bych, že každý si někdo prožil svojí bolest, i když třeba z úplně jiného důvodu. Bolest je nepříjemná věc, které se jen velmi těžko zbavuje. Pro někoho je možná ještě horší než ta fyzická, což je docela smysluplné, když si pomyslíte, že fyzické bolesti se pravděpodobně zbavíte snadno, ale té bolesti co pochází z vašeho nitra se taky zbavit nemusíte.
Já sama mám svojí vlastní bolest, naštěstí žiju v takový svý malý bublině, do který nikoho nepouštím a proto to vypadá jako, že jsem úplně v pohodě. Všechny tyhle věci se mi daří na venek vesele přecházet, ale v sobě to mám pořád...
Někdy jsem na nervy kvůli škole, ale to už v poslední době přešlo. Další věc, která mi občas nedá spát, je můj otec... Občas je na mě hnusnej úplně bezdůvodně, a to jenom díky lidem, který ho naštvou někde venku. Logika, co?
Cítila jsem bolest taky, když byla moje mamka v nemocnici. Vážně jsem se o ní bála. Už bych to nikdy nechtěla zažít... Je mi trochu líto, když pro někoho znamenají víc facebooový kamarádi než ty opravdový, který zná už skoro věčnost.
Někdy když se chci trochu uvolnit, přestat myslet na to co mě trápí, začnu poslouchat oblíbenou hudbu. Nebo prostě vezmu svůj deník, tužku a vypíšu se z toho nějakou krátkou psycho scénkou. Ani nemusí dávat smysl, je jedno jestli se opakují slova nebo v ní máte milion chyb... uleví se vám!

Dávám sem právě jednu scénku (povísku), kterou jsem napsala, když už jsem byla hodně mimo, ale jestli jí nechcete číst je to v pohodě. Nemá děj, nemá prakticky ani myšlenku, spíš je to takovej útržek. Navíc dost psychopatickej. Mějte ohledy xD...

Seděla schoulená ve studeném rohu svého pokoje. Po tvářích jí tekly velké slzy. Nechtěla myslet, nechtěla slyšet. Právě teď chtěla být hodně daleko, chtěla být někde pryč. Pomalu vstala, její myšlenky se spojovaly do sebe. Nevěděla co dělá. Sáhla po těžítku, které leželo na stolku. Napřáhla se, mrštila těžítko do zrcadla, ve kterém se ještě před chvílí zobrazoval její odraz. Po zemi se nejednou povalovala hromada střepů, leskly se, dalo by se říct, že vypadaly i trochu hezky. Dívka se začala přibližovat ke zdi, na které ještě před chvílí viselo zrcadlo, teď už jen rám. Do nohou se jí zařezávaly ostré střepy, ona to nevnímala. Sáhla po jednom opravdu velkém střepu a prohlédla si v něm svůj odraz. Bylo pozdě, pozdě na všechno. Vrátila se zpět do studeného rohu a sedla si. Střepem si přejela po zápěstí levé ruky. Cítila jak jí po ruce teče horká krev. Cítila se uvolněně. Byl to její konec. Už měla od  všeho klid. Vstala a ohlédla se na tělo ležící na zemi. Na tělo, které podlehlo citům. Viděla své mrtvé tělo. Pohlédla zpět před sebe, neviděla světlo. Viděla plameny. Plameny, které začaly pohlcovat vše okolo. Stála tam, bylo jí jasné co se teď stane. Přesto nic neudělala. Nechala plameny sežehnout její duši...

Lili

Diskuze: Santa Claus

22. prosince 2010 v 15:40 | Lili |  Diskuze
...
Tak jsem se rozhodla, že sem, jenom tak pro zajímavost, napíšu tenhle článek a nakonec se z toho stala diskuze. Bude se týkat hlavně Santa Clause a toho jak nemám ráda Santa Clause...
Ne, ale teď vážně. My jsme Češi a pokud vím, náš symbol Vánoc byl ještě do nedávna hlavně Ježíšek. A co vidíte teď? Na každém rohu, stojí umělohmotní dědoušci zpívající Vánoční koledy. V televizi běží spousta amerických komedií, které nám ukazují jak krásné prožívají Američani Vánoce. A možná už si někdo všiml, že tahle Santo-mánie se dostala i na náš milovaný blog.cz. Blogy teď přicházejí s novými, zemními kabátky, a mě opravdu štve, že na většině z nich už se taky objevil tenhle tlouštík v červené kombinéze pojídající sušenky s mlékem.
Nikdy by mě nenapadlo, že si budu pamatovat jména všech Santových sobů, ale stalo se...Pamatuju si jména všech Santových sobů. Přijde mi to trochu ulítlý, nemyslím si že by Američani někdy nechali nás vnucovat jim Ježíška.
No, už vás nebudu otravovat s tímhle článkem... Ale ještě poslední argument. Napadlo vás někdy, že když zpřeházíte písmenka ve slově Santa, vyjde vám Satan... Ale, vážně!
Každý má svůj vlastní názor a ten můj je, že Santa do Česka nepatří. Není to náš symbol Vánoc.

Jaký je váš názor? Co si myslíte o Santa Clausi?
Lili

Oblíbenci z blog.cz...

22. prosince 2010 v 9:38 | Lili |  Naše články na téma...
Ehm... zase jdu spamovat, ale tentokrát by to snad mohlo být (pro vás) trochu zajímavější než minule xD. Jenom tam mě napadlo (už asi na začátku školního roku), že bych sem mohla napsat taky moje oblíbené blogy, nebo spíš ty opravdu nejoblíbenější! Já mám oblíbených hodně, i když někdy bych jich chtěla mít víc, abych měla kam chodit xD...
Zase jsem jich vybrala pět, a ke každému něco napíšu. Pokusím se o to aby to dávalo smysl.


Cyanide.

21. prosince 2010 v 20:19 | Lili |  Diary - Lili


Fakt dík za další posedlost, kdyby to někomu nedošlo, mluvim o tý písničce... 

Právě jsem začala psát článek k tématu týdne. Ještě k němu musím něco dodat a dám ho sem asi tak ve čtvrtek, protože na zejtra už mám zase jinej článek. Já vím, jsem najednou začala psát články dopředu, ale to jenom abyste tady něco měli.

Dneska jsme byli ze školou v tom kině. Ten film byl vážně vtipnej, v jednu chvíli jsem se tam vážně dusila xD... Jmenovalo se to Na Doraz, jestli to někdo z vás viděl určitě víte. Tady trailer... :D
Jinak, poslední den školy, konečně volno. To je prostě jedno velký - HURÁ! xD I když trochu nevím co budu doma dělat, ale hlavně, že je konec školy.

Chtěla bych sem udělat nový design, nějaký, který by se mi vážně líbil, ale... pořád nemám úplně funkční PS. Nejradši bych si od někoho vzala volný, jenže... to já nedělám xD... No, radši tady budu tvrdnout s hnusným designem.

Dám si vánoční přece vzetí - začít psát články, které budou o něčem! Už vás tímhle musim hrozně nudit. Mějte se!
Lili

the novelist.

20. prosince 2010 v 20:10 | Wee. |  Diary - Wee
6
by Lili
Ahoj. Mě se snad ta moje prokletá ofina začne líbit, je to jenom nezvyk, to tady ale asi hodně lidí zajmá^^
Jak psala Lili, zejtra je poslední den školy, aspoň u nás teda. To volno budu mít docela..zaplněný. Ve čtvrtek jdu s kámoškou na jeden koncert (no jo, na Koblížky:D), pátek je jasnej a 25. jedu k babičce. To zas bude, ale tak..Každej vždycky řiká ,,Achjoooo, zase mam jet k babče >.<", mě to u ní ale tak nevadí, mam jí ráda, i když je něco jinýho jezdit k šedesátiletý babičce než k osmdesátiletý. Nejvíc mi ale vadí, že v tom Děčíně (ano, tam bydlí) jinak nikoho neznám:D. 
No pryč od toho. Máte už vánoční stromek? My ne, jak jinak^ Ale dárky už mam nakoupený..většinu dárků. 

Wee.

HUH? Co to? Aneb záživný článek dávající smysl!...

20. prosince 2010 v 17:45 | Lili |  Diary - Lili
...

Jupí! Jinak se to ani popsat nedá. Zítra už je pro nás poslední den školy. Dárky už mám nakoupený (sice nezabalený, ale nebudu se trápit detailama). Zvláštní, že tenhle tyhle dva řádky nobo kolik xD, píšu už asi půl hodiny. Jsem rychlík, no... 
No tak se zase po deseti minutách vracím k psaní tohohle článku, který vlastně nemá být o ničem. Jenom takové menší info.
Zajímá mě jedna věc, máte Vánoční náladu? Já vůbec. Pořád myslím na školu a Vánoční náladu vůbec nepochytávám. Doufám, že mi k ní pomůže stromeček co bude brzy stát v našem obýváku a cukroví... xD Ježíš já vám se píšu takový hodně záživný kecy! radši se du zahrabat...
Mějte se! :D

PS: Abych udělala tenhle článek delší a zajímavější, píšu sem, že mám připravený článek na téma - Oblíbené blogy xD... Ale dám ho sem asi až zejtra...
Lili

Oblíbenci z Deviantartu

19. prosince 2010 v 11:09 | Lili |  Naše články na téma...
Takže... přemýšlela jsem o něčem co bych sem mohla napsat. Mělo to být něco trochu kloudného, chytrého. Ani byste nevěřili jak strašně těžké je cokoliv vymyslet. Takže k věci, vím, že už se hrozně těšíte až se konečně vymáčknu a vy budete moct zavřít stránku a přeskočit na něco mnohem zajímavějšího.
Rozhodla jsem se, že sem napíšu moje nejoblíbenější... ehm... kreslíře (?), z deviantaru! Jo vim, hrozně vás to zajímá. Ale já to sem stejně napíšu, konečně něco co zajímá mě a jenom MĚ! Jsem sobec xD. Ale prostě musíte ty obrázky vidět, nikdy to nepochopím, nechápu jak může někdo tak úžasně kreslit.
Vybrala jsem jenom pět těch opravdu nejoblíbenějších, jejich práce prostě úplně miluju.
Všechno je pod perexem.


la, la la la, la la la *

16. prosince 2010 v 22:07 | Wee |  Diary - Wee
016
- by Lili

Ahoj. Áánó, po dlouhý době píšu! Nějak jsem na blog neměla čas, nápady co psát a tak dál. No, jsem už asi fakt hodně blbá, nechala jsem si ostříhat ofinu, takovou tu klasickou hustou rovnou, ale nesluší mi (jak jinak, že? jsem se po minulých pokusech o ofinu ještě nepoučila, no:D), takže to budu nosit na patku, nebo fakt nevim.
Jinak jak se těšíte na Vánoce? Já už v podstatě vim co dostanu, určitě kytaru a lístky na (snad) tři koncerty. Co chcete vy?:)
No jdu si lehnout, všechno mě bolí, byla jsem s kámoškou snad 5 hodin v letňanech a tak trochu jsme se tam ztratili, za to může náš výborný orientační smysl:D. Zejtra s ní jdu ještě dokoupit vánoční dárky, to zase dopadne:D.

Wee.